biuro@compact-code.pl +48 663 683 087

Menu

PHARMiQUEST

PHARMiQUEST
PHARMiQUEST
PHARMiQUEST

PHARMiQUEST jest międzynarodowym portalem społecznościowo - branżowym dedykowanym wymianie wiedzy w branży farmaceutycznej. Jego podstawowym założeniem jest elitarność, toteż dostępny jest wyłącznie dla zamkniętego grona użytkowników - zarejestrować się można jedynie poprzez polecenie innego użytkownika.

Serwis posiada całą gamę funkcjonalności stricte społecznościowych, m. in.:

  • Profile użytkowników
  • Zawieranie znajomości
  • Wewnętrzna poczta
  • Forum

Posiada również bogate i, w niektórych aspektach, całkowicie nowatorskie mechanizmy wymiany wiedzy:

  • Questions - standardowe zlecenia wystawiane przez poszukujących określonej informacji
  • Brainstorm - swego rodzaju konkurs, w którym użytkownik wystawiający zgłoszenie wybiera najlepszą odpowiedź, która zostaje nagrodzona wirtualną walutą "Knollars" w wysokości przewidzianej na początku
  • Proposals - użytkownicy dysponujący unikalnymi badaniami mogą oferować sprzedaż ich wyników
  • Requests - krótkie zapytania za niewielką nagrodę w wirtualnej walucie z możliwością odpowiedzi m. in. przez SMS, Twitter

Dodatkowo występuje tu mechanizm wirtualnych zakładów - za pomocą "Predictions" użytkownicy mogą tworzyć zakłady co do pewnych zdarzeń w przyszłości. Następnie inni obstawiają jedną z dwóch opcji i kwotę w wirtualnej walucie. Na podstawie historii zakładów prezentowany jest wykres prawdopodobieństwa, a po rozstrzygnięciu pula zebranych Knollars-ów jest rozdzielana proporcjonalnie pomiędzy zwycięzców.

Dostępny jest tu też mechanizm typu crowdfunding "Pro Bono". Użytkownik może stworzyć projekt i wyznaczyć koordynatora. Ten następnie rozpisuje projekt na zadania, do których zgłaszają się użytkownicy podając ilość knollars-ów za podjęcie się zadania. Koordynator wybiera użytkowników, którym powierzy zadanie, a po zakończeniu oznacza je jako wykonane, a system automatycznie wypłaca knollars-y użytkownikom z puli projektu, do której mogą dokładać się darczyńcy. Po zakończeniu ostatniego zadania projekt jest zamykany i prezentowany na liście jako zakończony sukcesem.

Zobacz online
lub
Zobacz naszą ofertę pt. "Projektowanie portali internetowych"