biuro@compact-code.pl +48 663 683 087

Menu

O nas

Compact Code to przedsięwzięcie mające na celu tworzenie dostosowywych do potrzeb klienta aplikacji internetowych. Będąc wcześniej pracownikami różnych firm nie mogliśmy wprowadzać zawsze optymalnych i najbardziej kreatywnych rozwiązań. Doszliśmy do wniosku, że jedynie założenie własnej firmy nam to umożliwi.

Nasze drogi zeszły się właśnie w jednej z takich firm, pół roku przed założeniem Compact Code. Rozpoczęliśmy swoją działalność w lipcu 2008 projektem sklepu internetowego. Od tego czasu stworzyliśmy całą bazę naszych produktów pozwalających na tworzenie m.in. sklepów internetowych, stron i portali WWW oraz aplikacji wykorzystywanych wewnątrz firm. Naszą główną misją jest tworzenie systemów nie tylko spełniających założenia funkcjonalności, ale też dołożenie starań, aby produkt był jak najbardziej przyjazny dla użytkownika końcowego, dopracowany pod względem wydajności i niezawodny.

Nasz zespół

Założycielami Compact Code jest dwóch facetów: Cyprian i Marek, którzy, oprócz dużej wiedzy na temat technologii internetowych, mają ogromny zapał i radość z pracy nad kolejnymi projektami. I właśnie dlatego udało nam się zbudować wokół siebie zespół ludzi kochających to, co robią i nie myślących schematami.

Marek 'Marcus' Tenus

Marek jest jednym z trzech założycieli Compact Code. W firmie odpowiada za programistyczną stronę projektów. Technologii, w których potrafi pisać jest tyle, że nie będę Was zanudzał. Powiem tylko, że PHP nie jest jego ulubioną i gdyby mógł to w ogóle, by w niej nie pisał. Na szczęście dla nas nie może. Ponadto Marek zajmuje się optymalizacją tworzonego przez nas oprogramowania oraz zabezpieczeniami.

Prywatnie... Jakie prywatnie? On jest programistą, a programiści nie mają życia prywatnego ;). Żeby oddać jego charakter zacytuję jego wypowiedź na temat ważnych decyzji życiowych: „...kupno domu? To pestka, idziesz i kupujesz. Jak kupowałem pierwszego laptopa to dopiero był stres. Dwa miesiące go wybierałem.”

No i twierdzi, że świetnie gotuje, szkoda tylko, że reszta zespołu nie może się z tym twierdzeniem zgodzić.

Cyprian '1010011010' Krajewski

Cyprian jako jedyny jarosz w Compact Code odpowiada za logiczne myślenie jego członków i zdrowy tryb życia (i picia). Przepustowość jego myśli możemy wyrazić wartością równą prędkości światła do n-tej potęgi, gdzie n to numer kolejnego pomysłu.

Głównie specjalizuje się w aplikacjach internetowych, optymalizacji baz danych i algorytmizacji trudnych przypadków użycia.

W firmie jest głównym architektem i inżynierem rozwiązującym problemy NP-trudne napotykane w pracy programisty.
Niestety jako informatyk łamie stereotypy, więc nigdy nie zobaczycie go w przepięknej, równo wyprasowanej, flanelowej koszuli :(.

Jego upodobania muzyczne odbiegające od norm przyjętych w branży IT (i chyba w każdej branży) są przez zespół tolerowane, lecz niekoniecznie współdzielone. Równie dobrze, co po klawiaturze porusza się palcami po strunach swoich gitar..i nawet śpiewa.

Naturalnie, oprócz założycieli firmy, dysponujemy również zgranym zespołem grafików, specjalistów SEO / SEM oraz web developerów