Responsywność co kryje się pod tym, dla niektórych z naszych klientów nieznanym określeniem? Tutaj postaramy się przybliżyć tematykę związaną z cieszącym się coraz większą popularnością zagadnieniem responsywności stron internetowych.

Jest to technika tworzenia stron internetowych dostosowujących się do rozdzielczości urządzenia na jakim są oglądane. W momencie otwierania strony na urządzeniu mobilnym lub zmiany jej rozdzielczości strona responsywna sprawdza aktualną szerokość i dostosowuje się do niej poprzez wczytywanie odpowiednich wersji zaprojektowanych elementów.

Pojęcie responsywności nie jest wcale nowym pojęciem, już blisko siedem lat temu przyglądaliśmy się, wówczas nowemu podejście do tworzenia stron internetowych. Obecnie widzimy silne dążenie do łączenia wszelkich urządzeń i tworzenia aplikacji/stron internetowych/sklepów tak aby mogły być obsługiwane z dowolnego urządzenia, które w danej chwili mamy pod ręką. Stąd coraz większe zainteresowanie oraz świadomość naszych klinetów ukierunkowana na poszerzanie możliwości swoich stron.

Po co tworzyć stronę RWD?

Jeffrey Veed stwierdził: "Każdego dnia rośnie liczba urządzeń, platform i przeglądarek, które muszą współgrać z Twoją stroną. RWD (Responsive web design) wyznacza kierunek, którym będziemy podążać w tworzeniu stron internetowych w nadchodzącym dzisięcioleciu"

Jakie korzyści mamy ze stron tworzonych responsywnie?

Treść strony dostosowuje się do szerokości ekranu twojego urządzenia.

  • Poprawne wyświetlanie strony pod smartphonami i tabletami
  • Jedna strona dla każdego urządzenia
  • Większa czytelność treści na Twojej stronie
  • Wszystko to składa się na zadowolenie klientów chcących poznać Twoją ofertę.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz